Exkluzív interjú Nagy Margit természetgyógyásszal, nyirokmasszőrrel

Exkluzív interjú Nagy Margit természetgyógyásszal, nyirokmasszőrrel

Mondanál néhány szót magadról?

Nagy Margit (természetgyógyász, reflexológus, fitoterapeuta, nyirokmasszőr, nyirokterapeuta, Theta healing konzulens, masszázsoktató) vagyok. Debrecenben élek, 2002-ben kezdtem a pályafutásomat.

 


Mit érdemes tudni rólad?

Nagyon boldog, megelégedett ember vagyok, hiszen azt csinálom amit szeretek, segítek az embereknek. Van két gyönyörű lányom, három okos, szép unokám.

Hogyan kezdődött?

A pályafutásomat refleolgiával, talpmasszázzsal kezdtem. A tanult módszerekkel sokat tudtam segíteni a hozzám forduló pácienseknek, de egyre többen kerestek meg lábdagadással. Elkezdtem kutatni a megoldást ezekre a problémákra. A gondviselés elvezetett Dr. Emil Vodder módszeréhez és a nyirokdrenázs masszázshoz, amivel tudtam segíteni.

 


Ki volt az alapítója ennek a masszázstípusnak?

Emile Vodder, egy dán masszőr és a filozófia doktora fejlesztette ki a kézi nyirokelvezetésként ismert technikákat. Akkoriban küzdött, hogy bebizonyítsa ennek a technikának a hatékonyságát és biztonságát. A tudósok attól tartottak, hogy a kézi nyirokelvezetés a nyirokból származó méreganyagokat az egész testben szétteríti. Egészen 1967-ig történt, hogy egy német orvos 20 000 betegen tesztelte Emile Vodders technikáit, és határozott orvosi előnyöket tárt fel.

Milyen esetekben ajánlott a nyirokmasszázs?

Krónikus fáradtság, ízületi fájdalom, dagadt lábak, stressz, torokfájás, fejfájás, elhízás, narancsbőr, immunrendszer gyengesége, babavárás előtt.

Mi okozza a nyirokrendszer káros működését?

Helytelen táplálkozás, mozgásszegény életmód, stressz, méreganyagok, tartósítószerek, sok fehérje, sok szénhidrát fogyasztás.

Kik a leginkább veszélyeztetettek?

Ez sajnos a civilizáció következménye, a mozgáshiány, helytelen táplálkozás (sok fehérje, sok szénhidrát). Az ülőmunkát végzők (iroda, gépkocsivezetők). Főleg a nők (narancsbőr) A nyirokkezelés ma már tudományosan bebizonyított és elismert eljárás.

Hányszor kell nyirokmasszázst végezni a maximális hatás érdekében?

Javasoljuk, hogy egy egészséges ember évente legalább háromszor menjen el nyirokmasszázsra, csak az immunrendszer erősítésére. Sokkal hatékonyabb, ha rövid időn belül 3-4 alkalomra megyünk el, mint egyszer.


Hogyan történik a kezelés?

Igen, a szervezet kitisztítására számtalan módszer van, de a leghatékonyabb a nyirokkezelés. A kézi nyirokdrenázs módszere a leghatékonyabb, így a kezelés már pár alkalom után látványos eredményt mutat.

Milyen problémákkal találkozol leggyakrabban?

Az ödéma, lábdagadás, túlsúly, változókori problémák, babavárás, narancsbőr stb.

Mennyire fontos része az életednek a munkád?

A munkám a küldetésem, erre tettem fel az életemet. Szerelmese vagyok – az elért sikerek mindig ösztönöznek, hogy tökéletesítsem ezt a módszert.

Nagyon sok díjban részesültél már! Melyik eredményre vagy a legbüszkébb?

Minden elismerésnek nagyon örültem, amit eddigi életemben kaptam, kivétel nélkül, de annál nagyobb elismerés nincs, amikor a hozzám forduló páciensek boldogan, önbizalommal távoznak. Akkor érzem igazán, hogy megérte! A legbüszkébb vagyok, hogy már második alakalommal kapom a Szakmai Elit Év kiváló szakembere díjat.


Milyen az érdeklődés a szakma iránt?

Azt tapasztalom, hogy egyre vonzóbb az emberek számára ennek a tudásnak az elsajátítása. Szükség van nagyon jól képzett szakemberekre.

A dinnyetábor szervezője vagy. Mesélj kérlek honnan jött a tábor ötlete?

Én magam alkalmaztam ezt a dinnyekúrát, ami nagyon jól bevált a számomra hiszen -4 kg súlycsökkenést és jó vesetisztítást jelentett. A tanítványaim találták ki és adták az ötletet. Így lett már hagyomány és egyre nagyobb érdeklődés iránta.

Hogyan találjátok ki a feladatokat, van valamilyen tematika?

Igen, tisztítjuk a testet, emeljük a lelket, mindig van aktuális lelki emelő gyakorlat (pl. nőiesség megélése).

Hogyan tovább? Mik a jövőbeni terveid?

A tudás átadása nagyon fontos a számomra. Legyenek minél többen tanítványaim a Dunántúlon is!

Köszönjük az interjút és további sok sikert kívánunk!